Menü Kapat

SABİT VE TAŞINABİLİR (KONTEYNER ) DATACENTER ÇÖZÜMLERİ

Data Center , bilgisayar sistemleri ile verilerin korunduğu sistemleri barındıran bir tesistir. Sunucu odası veya sistem odası olarak da adlandırılan bu tesisler kurumlara ait sunucu ve veri ambarlarının bulunduğu alanlardır.

Data Center da işlenen ve saklanan verinin önem derecesine göre elektrik, mekanik, güvenlik
sistemleri değişmektedir.

Genel olarak düşünüldüğünde veri merkezleri; yedek güç kaynakları,
yedek veri iletişim bağlantıları, merkez içerisinde bulunan sistemlerin soğutulması için
kullanılan iklimlendirme sistemleri, yangın söndürme sistemleri ve dış ortamdan gelebilecek
tehlikelere karşı verinin güvenlik derecesine göre güvenlik sistemlerini bulundururlar

Anka Aktif Bilgisayar olarak Datacenter konusunda aşağıdaki hizmetleri vermektedir.


1. Fiziksel Altyapının Planlanması.
2. Enerji ve Güç Altyapısı Planlanması.
3. Soğutma ve İklimlendirme Altyapısı Planlanması.
4. Datacenter Proje Süreç Yönetimi.
5. Soğutma Sistemi Planlanması.
6. Fiber ve Bakır İletişim Altyapısı Planlanması.
7. Güvenlik ve Sistem İzleme Planlanması.

KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI ( UPS ) ÇÖZÜMLERİ

STANDOLONE UPS ( 1- 500 KVA ARASI GÜÇ SİSTEMLERİ)
MODÜLER UPS ( 10 – 1500 KVA ARASI GÜÇ SİSTEMLERİ )
Anka Aktif gerçek anlamda “modüler” ve trafosuz UPS çözümleri sunmaktadır.

Tüm bu çözümler güç koruma, inovasyon ve teknolojinin ön plana çıkarılmasıyla oluşturulmuş ve sistem güvenirliliği açısında sınıfının lideri olmuştur.

Verimliliği, kullanılabilirliği, ölçeklenebilirliği ve esnekliği ile veri merkezleri uygulamalarında idealdir. UPS, jeneratör, akü, güç ekipmaları ve diğer tamamlayıcı ürünleri ustalıkla entegre edip size en kapsamlı ve uygun maliyeti sunmayı amaçlamaktadır.

YAZILIMLAR

Data Center ve Server Yönetimi
– Server Load Balance Çözümleri
– Server & Application Monitoring
– Application Performance Monitoring
– Storage Area Network Monitoring
– Fiziksel Güvenlik Çözümleri
– Dinamik UPS Çözümleri
– Exchange Server Reporting
– Website Monitoring
Video konferans yazılımları
Kurumsal Bilgi Güvenliği Yazılımları
Network Yönetim Yazılımı
Trafic Analysis & Bandwidth Monitoring
Network Cihazları Konfigürasyon Yönetimi
VOIP Quality Monitoring
Switch Port ve IP Adres Yönetimi
Tap ve Bypass Switch Çözümleri
IT Servis Masası ve Desktop Yönetimi yazılımı
Engelli Erişebilirlik Yazılımı.
Ağ ve Atak Önleme Yazılımları
Antivirüs Yazılımları
İşletim Sistemleri ve Ofis Yazılımları

DEPOLAMA VE YEDEKLEME ÇÖZÜMLERİ

Anka Aktif , Kurumların kritik veri uygulamaları için yüksek performanslı veri depolama çözümleri sunmaktadır. Müşterilerin ihtiyacına yönelik birçok çözüm sunulmaktadır. Anka Aktif , sunduğu çözümler ile disk alanlarının en iyi şekilde yönetilmesini, kritik uygulamaların performanslı ve yedekli bir şekilde çalıştırılması için hizmet vermektedir.

FİBER OPTİK , BAKIR DATA ÜRÜNLERİ SONLANDIRMA VE TEST İŞLEMLERİ.

Bakır Kablolama Ürün ve Çözümleri
– Storage Area Network Monitoring
Fiber Kablolama Ürün ve Çözümleri
– Fiziksel Güvenlik Çözümleri
Fusion Sonlandırma Test ve Etiketleme
– Dinamik UPS Çözümleri
Kabinet Montajı Ürün ve Çözümleri

KAMERA GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Anka Aktif IP ve Analog Kamera sistemlerinde uçtan uca çözümler sağlamakta olup gerek Kampüs kamera sistemleri gerek Kurum Kamera sistemleri için Dvr, Nvr, Sunucu, Storage, Kayıt ve İzleme Yazılımları, Videowall sistemleri, IP kamera sistemleri, Arazi tipi saha dolapları, Endüstriyel Switchler gibi birçok ürün uzman kadrosuyla hizmet vermektedir

web hizmetleri

Edinmiş olduğu tecrübeler ve gerçekleştirmiş olduğu projelerle profesyonel olarak web uzmanları ile birlikte web projelerini gerçekleştirmektedir

GÖRÜNTÜLEME VE SUNUM SİSTEMLERİ

Anka Aktif mobil projeksiyon , tavan tipi projeksiyon interaktif projeksiyonlar , sinema salonu projeksiyonlarına kadar ürün tedarik mühendislik montaj ve devreye alma dahil tüm sistemler için hizmet vermektedir.

KONFERANS SALONU SESLENDİRME VE ANONS SİSTEMLERİ

Anka Aktif Edinmiş olduğu tecrübeler ve gerçekleştirmiş olduğu projelerle Konferans salonu Görsel sunum sistemleri İnteraktif sistemler, seslendirme ve anons sistemleri konusunda mühendislik montaj ve devreye alma dahil tüm sistemler için hizmet vermektedir.

Hemşire Çağrı Sistemleri

Anka Aktif Kartlı Hastanelerde kullanılan Hemşire çağrı acil kod sunucu yazılım ikaz lambaları konusunda yapmış olduğu hastane projelerinden edindiği tecrübe ile kurumunuza konusunda uzman ekibiyle montaj ve devreye alma dahil tüm sistemler için hizmet vermektedir.

SUNUCU ÇÖZÜMLERİ

Anka Aktif , konusunda uzman teknik kadrosu ile kurumların tüm sunucu beklentilerine cevap vermektedir. Satışını yapmış olduğumuz sunuculara uzman kadromuzla teknik destek hizmeti verilmektedir.Anka Aktif Rack tipi sunucu sistemleri, Blade sunucular tek soketli sunucu sistemlerinden 8 işlemci soketli sistemlere kadar Rack, Tower ,Blade yapıda sunucu sistemlerinin satış ve desteğini vermektedir.

AĞ SİSTEMLERİ / OMURGA ANAHTARLARI

Anka Aktif Üniversitelerden Hastanelere Kamu Kurumları gibi çok kullanıcılı sistemlerde gerek yedekli omurga gerek fiber omurga sistemleri için gerekli olan bütün ürünlerin tedariğini mühendislik montaj ve devreye alma dahil tüm sistemler için hizmet vermektedir.

KABLOSUZ ÇÖZÜMLER

Anka Aktif tek merkezden kontrol edilebilen Kablosuz Ağ Erişim Cihazları, Kontrol Bağımsız Ağ Erişim Cihazları konusunda, Noktadan Noktaya ( Point to point ) uzak mesafe ağ cihazları konusunda, dış ortam ve iç ortam ağ cihazları konusunda uzman ekibiyle kablolama montaj ve devreye alma dahil tüm sistemler için hizmet vermektedir.

YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ

Anka Aktif Edinmiş olduğu tecrübeler ve gerçekleştirmiş olduğu projelerle konvansiyonel ve adresli yangın santralleri, yangın algılama sistemleri EXPROOF yangın sistemleri konusunda mühendislik montaj ve devreye alma dahil tüm sistemler için hizmet vermektedir.

AKILLI SINIF SİSTEMLERİ

Anka Aktif Üniversitelerdeki Akıllı Tahta, Yakın Mesafe Projeksiyonu, Seslendirme Sistemi, Prezantasyon Panelleri, İnteraktif Projeksiyon, Doküman kamera konusunda uzman ekibiyle kablolama montaj ve devreye alma dahil tüm sistemler için hizmet vermektedir.

MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR VE BASKI ÇÖZÜMLERİ

Masaüstü Bilişim ürünleri bütün kurumların ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Anka Aktif kurumların ihtiyaçlarına en uygun masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar; mühendislik alanlarında, iş istasyonları, ince istemciler, baskı ürünleri mobil ürünler gibi ürünlerle de hizmet vermektedir.

PDKS Geçiş Sistemleri

Anka Aktif Kartlı geçiş sistemleri, Parmak İzli sistemler, Turnike sistemleri, PDKS yazılımları konusunda mühendislik montaj ve devreye alma dahil tüm sistemler için hizmet vermektedir.